Přeskočit na obsah

Běh za Luskouna v ZOO Ostrava

Ostrava – Běh v ZOO – Kukang, Langur, Luskoun. Kdybych neběhal, tak bych nevěděl kam tyto názvy zařadit. Jedná se o zvířata, které si dle ZOO Ostrava zaslouží určitou míru podpory. Ta se jim dostala právě od běžců, kteří přiložili nohu k dílu. Právě Luskoun se dočkal alespoň letos, kdy na poslední srpnový pátek byl přesunut loni zrušený charitativní běh.

Běh v ZOO Ostrava pro Luskouna 2021

Na rozdíl od těch dvou předchozích jsem však nestartoval sám, ale vyběhnul jsem společně s Martinem.

image 593

Běh za luskouna startuje

Každý jsme startovali na jiné trati. Martin vyběhl na 480m dlouhý okruh přesně v 18:00. Na startovní čáře nebyl sám, spolu s ním se rozběhlo a rozjelo asi 150 malých běžců.

image 594

Vyběhl z poloviny startovního pole a chvíli trvalo než se dostal před ty pomalejší. Přesto doběhl do cíle na skvělém 23. místě v čase 2:26 min.

Vzhledem je skutečnosti, že vůbec neběhá a netrénuje je tempo cca 5 min/km super. Po doběhnutí všech vyrazili na trať běžci na 2,5km. Já si musel počkat až na 18:45, kdy startovali ostatní na vzdálenost 5km, čili na dva okruhy.

image 595

Z předchozí zkušenosti jsem vědět dvě základní věci. Je potřeba při startu nestát úplně vzadu a hlavně to nepřepálit hned z kraje. Trasa vede hned ze startu z kopečka. To co seběhneš si zase vzápětí vyběhneš a vlastně ještě o kousek více. Skoro od pavilonu žiraf až zpět ke vchodu do ZOO.

image 596

Rychlost není zrovna to, co bych v posledních měsících či letech trénoval. Nikam se tedy neženu a spíše stahuji náskok ostatních. První kolečko uteče určitě rychleji než to druhé. V tom už funím z posledního a hlídám maximální tep, abych se někde nebulnul. Přesně za 22:47 min protínám startovní čáru a beru finišerskou medaili.

image 597

Celkově jsem doběhl na 14. místě ze 303 běžících. Stejné umístění jako v roce 2016, ale o deset sekund rychleji. Lépe to šlo v roce 2017, kdy jsem obsadil třetí místo, ale hlavně zaběhl rychlejší čas o 1:36 min. Langury mě asi sedí více 😊