Přeskočit na obsah

Hospodsko – běžecký kros

Ludgeřovice – Už se pomalu stává pravidlem, že druhá listopadová sobota patří Ludgeřovickému krosu, tedy běžeckému závodu na 10km. Jak už název napovídá, jedná se o terénní běh cestou necestou, polem ne polem, který je místy okořeněn několika překážkami v podobě padlých stromů.

kros ludgerovie

Letos jsme se sešli 10.11.2018 na hřišti TJ Ludgeřovice, kde je start i cíl zmíněného závodu. Prvním krokem pro úspěšné zvládnutí závodu je registrace, která probíhá v místní hospůdce.

• IMG 3107
  • IMG 3159 1
  • IMG 3160 1
  • IMG 3184 1

Pak už jen stačí odhodit přebytečné vrstvy oblečení, připnout startovní číslo a vyrazit směrem ke startovní čáře chytnout nejlepší pozici pro start. Ta však již byla obsazena běžci z BK Ludgeřovice, kteří si chvíli před startem udělali společnou pamětní fotku. Součástí focení byl i starosta obce Daniel Havlík, který nasával předzávodní atmosféru. Kdo ví, třeba bude za rok stát na stejném místě, v běžeckých botách, připraven vyrazit také kupředu.

image 72
Chvilka před startem

Start byl plánován na 10:00 hod. Jak bylo naplánováno, tak se i stalo a úderem desáté hodiny se dalo do pohybu všech 114 běžců. Cesta vedla z hřiště, kolem kynologického klubu na pole a následně kolem kapličky do lesa, kde závodníci zůstali dalších 6 kilometrů. Trasa byla výborně připravena a počasí se také nenechalo zahanbit – jasná obloha, bezvětří a 13°C. Co více si přát? Snad jen více kyslíku do plic a silnější nohy.

Každý však bojoval jak uměl. Ten nejlepší z nás byl Lukáš Turek z Kilpi Racing Team, který zopakoval loňské vítězství a navíc zvládl celou trasu v novém traťovém rekordu 0:35:45 hod. Mezi ženami se z prvního místa radovala Ivana Zbořilová z BK SAK Karviná v čase 0:44:56 hod. Mezi místními běžci obhájili svá prvenství z loňského roku Radomír Březina i Monika Gemelová, kteří zároveň obsadili druhé, resp. čtvrté místo celkově ve své věkové kategorii. Nejmladším účastníkem závodu se stal teprve devítiletý Jan Zouhar z TJ Ludgeřovice, který doběhl v nádherném čase 1:05:56. Tím věkově nejzkušenějším byl pětašedesátiletý Jiří Švrček, který zvládl trať za 1:16:44 hod. Mě se podařilo doběhnout v čase 0:46:49 hod. na 41. místě.

IMG 3825
Nejrychlejší muži Ludgeřovice
IMG 3810
Nejrychlejší ženy Ludgeřovice

V cíli na každého běžce, kromě dobrého pocitu, čekala neméně dobrá klobása a pivo/limo. Pro ty šťastnější i výhra z tomboly. Před pravým polednem bylo po všem. Velké díky patří všem sponzorům a členům BK Ludgeřovice, v čele s Martinem Popkem, kteří se podíleli na organizaci závodu.

image 75
Trasa závodu Ludgeřovický kros

Každoročně rostoucí počet běžců i zájem o dětské běhy svědčí o tom, že to opravdu stojí za to. Už teď se všichni těšíme na další, v pořadí již čtvrtý ročník. Tomu však bude předcházet o něco starší Ludgeřovická patnáctka, která se koná 2.3.2019. Jste srdečně zváni.

image 76

Tímto skončila ta oficiální část na kterou plynule navázala ta neoficiální. Zde se teprve ukázala výdrž ludgeřovických běžeckých vytrvalců. Grilované žebírka, paštiky, rolády, buchty, pivo, rum, whiskey, pivo, pivo, rum, rum, wh..

Bylo fajn :o) Loňský ročník je popsán zde