Přeskočit na obsah

Jak nahé ženy stály v cestě Hlučínskému půlmaratonu

Hlučín – Místní Hlučín půlmaraton je běh od jezera Hlučínská štěrkovna podél řeky Opavy k rybníku Nezmar v Dolním Benešově a zpět. Převýšení je pouhých 100m, za to délka je o kilometr více než tradiční půlmaraton. Přesto nebo možná právě proto jsem se po roce opět těšil až se postavím na start.

Hlučín půlmaraton

V sobotu 26.5.2018 se konal tradiční hlučínský půlmaratón o netradiční délce 22,1 km. Přesně v 9 hod odstartovala za slunečného počasí skupinka 32 maratónců, za kterými se pustilo o pár minut později 154 půlmaratonců. Běželo se po pravém břehu řeky Opavy do Jilešovic a následně po cyklostezce do Dolního Benešova. Cestou jsme míjeli ptačí pozorovatelnu Kozmice – nádherné místo k zastavení hlavně v ranních hodinách. Dnes však musel stačit jeden rychlý pohled. V Dolním Benešově jsme obkroužili rybník Nezmar a uháněli zpět k Jilešovicím a následně po levém břeku Opavy k hlavní silnici Děhylov-Hlučín.

Na sedmnáctém kilometru následovala otočka a oběh hlučínské štěrkovny. Teplota se už vyšplhala na 26°C a já začal uvažovat o změně disciplíny na plavání. Po chvíli jsem narazil (a nebyl jsem dle ohlasů v cíli jediný) na pár mladých nudistek, které stály na břehu a nastavily (dlaň) k plácnutí. No skvělé, chuť běžet dál se v tu chvíli začala limitně blížit k nule. Motivaci jsem našel ve vychlazené dvanáctce, která orosená čekala, aniž by o tom věděla, v cíli. Tam jsem dorazil s časem těsně pod 1:45 hod a byl jsem za to rád – tedy do doby než jsem doma zjistil meziroční zhoršení o 2 minuty :o) I tak jsem obsadil celkové 31. místo ze 153 startujících.

image 37

Půlmaraton vyhrál Vojtěch Schneider v čase 1:22 hod. Teď už to pivo, lehnout do trávy a fandit dobíhajícím. Domů jsem vyrazil těsně před 12hod, zrovna ve chvíli, kdy do cíle dorazil první maratonec Jiří Pytlík z MK Seitl Ostrava s časem těsně pod 3 hod. Skvělý výkon. A skvělý výkon všech, kteří v tom úmorném vedru poledního slunce do cíle vůbec doběhli.