Přeskočit na obsah

Štěpánský běh Ostrava

Ostrava – Štěpánský běh je ideální příležitost jak protáhnout tělo po vánočním obžerství. Jubilejní 40. ročník silničního běhu na 14 km – Štěpánský běh Porubou – uspořádala TJ Liga 100 Ostrava ve spolupráci se Sportovním a rekreačním zařízením města Ostravy SAREZA a TJ VOKD Poruba. Start závodu byl za krásného, příjemného počasí v 10 hodin v úterý 26. prosince.

Štěpánský běh

K závodu se přihlásilo 186 závodníků vyhlášených kategorií. Muži byli rozdělení do kategorii A – do 39 let, B do 49 let, C – do 59 let D nad 60 let. Ženy měly vyhlášeny tři věkové kategorie: E- do 34 let, F – do 44 let a G – nad 45 let.

Závodníci se převlékali, rozcvičovali a běželi v areálu Sportovního a rekreačního zařízení SAREZA v Ostravě-Porubě. Pořadatelé z TJ Liga stovkařů Ostrava připravili náročnou trať 14 km dlouhou.

Trať byla především náročná také tím, že závodníci běželi za plného silničního provozu. Městská policie Ostrava pomáhala při organizaci na šesti klíčových místech označené tratě závodu.

Závodníky před startem přivítal předseda organizačního výboru PhDr. Ing. Jaromír Horák, který běh pořádá od prvního ročníku. Závodníkům podrobně vysvětlil trať, která byla zveřejněná na plánku v centru shromaždiště.

stepansky beh poruba
PhDr. Ing. Jaromír Horák

V 10 hodin byl závod odstartován.

image 20

A pak už každý dělal co mohl.

image 21

Vyhodnocuje se i kategorie místní muži a ženy. V mužích obsadím druhé místo za Radomírem Březinou, který Z pohledu statistiky se závodu za 40 let, včetně 40. ročníku, zúčastnilo 4866 závodníků. Do současné doby drží traťový rekord Aleš Miko z roku 2007 časem 44:57 a Irena Šádková z roku 2003 časem 49:58. Ani v letošním roce nebyly rekordy překonány.

image 22

Do cíle jsem dorazil na 50. místě ze 186 běžců a běžkyň v čase 0:57:42 hod.

Vítězové bez ohledu na kategorii:

Ženy: 1. Petra Pastorová, Ostrava, 54:31, 2. Kateřina Bluchová, SSK Vítkovice, 54:45, 3. Ivana Zbořilová, Karviná, 55:57.

image 23

Muži: 1. Martin Ocásek, Krnov, 45:30, 2. Petr Muraz, Ostrava, 48:23, 3. Patrik Pastor, Ostrava, 48:44.

image 24

Vítězové jednotlivých kategorií obdrželi pohár a ocenění. Dalších 35 cen bylo rozděleno formou tomboly.