Přeskočit na obsah

Dýchání při běhu

Stručný návod jak na dýchání při běhu si můžete poslechnout v povídání Lexe Fridmana s Adrew Hubermanem. Andrew doporučuje pro rozdýchání využít dvojitýnádech a delší výdech. Aktivujete tak sympatickou nervovou soustavu a zrychlíte činnost srdce, takže se rychleji nastartujete pro samotný běh.

plice dychani pri behu

Do určité intenzity je pak výhodnější nadechovat se nosem, ale při vysoké zátěži už je podle Hubermana veškerá snaha soustředit se na dech marná. Prostě běž co to dá a snaž se dostat do plic co nejvíc kyslíku. No, takže zase nikdo nepřišel se zázračnou metodou dýchání, která z vás rázem udělá elitního běžce. A tak je to správně 🙂

dychani pri behu


Autorem výše uvedeného textu je neúnavný běžec a propagátor udržitelného lidského bytí Karel Holub. Karel na první pohled zaujme svým vzhledem a na druhý pohled svými znalostmi. Má totiž chuť se zlepšovat nejen v běhání, ale i v osobním rozvoji. Sympatické je, že na rozdíl od mnohých ostatních nemá potřebu tohle dávat na obdiv. Dělá to totiž sám kvůli sobě. Pokud se ti uvedený článek líbil, věz, že mnohem více vychází pravidelně každý pátek v jeho newsletteru Běžím dokud můžu. Kliknutím na níže uvedený odkaz se můžeš přihlásit k jeho pravidelným odběrům. Doporučuji.

Běžím dokud můžu

bezim dokud muzu