Přeskočit na obsah

Courtney Dauwalter – ženská, co poráží muže

Courtney je zjevení z jiného světa. Běhá ultramaratony. Čím delší, tím lepší. A je v tom fakt dobrá. Na závodech na 100, 200 a více mil poráží nejen všechny soupeřky, ale občas taky všechny soupeře. Přitom nemá trenéra, tréninkový plán, výživové doplňky a spoustu dalších “nutností“, bez kterých si většina elitních běžců neumí svůj život představit.

courtney dauwalter zenska co porazi muze
Courtney Dauwalter (foto FB běžkyně)

V lednu 2023 se Courney podařilo vyhrát (a jak jinak než opět v rekorním čase) ultra Bandera 100 v americkém Texasu. Stala se tak první ženou, která tohle zvládla pod devět hodin a v čase 8:59:37 hod. obsadila šesté místo v absolutním pořadí.

courtney-dauwalter

Díky tomuto úspěchu si zajistila zlatý lístek na Western States 100. Tam se jí podařilo v roce 2018 vyhrát, ale rok poté musela pro zranění vzdát. Nyní má pořádnou formu. Otázka, která visí ve vzduchu je jasná? Padne i zde traťový rekord? Běží se koncem června 2023. Uvidíme.

courtey dauwalter trai lrun


Autorem výše uvedeného textu je neúnavný běžec a propagátor udržitelného lidského bytí Karel Holub. Karel na první pohled zaujme svým vzhledem a na druhý pohled svými znalostmi. Má totiž chuť se zlepšovat nejen v běhání, ale i v osobním rozvoji. Sympatické je, že na rozdíl od mnohých ostatních nemá potřebu tohle dávat na obdiv. Dělá to totiž sám kvůli sobě. Pokud se ti uvedený článek líbil, věz, že mnohem více vychází pravidelně každý pátek v jeho newsletteru Běžím dokud můžu. Kliknutím na níže uvedený odkaz se můžeš přihlásit k jeho pravidelným odběrům. Doporučuji.

Běžím dokud můžu

bezim dokud muzu