Přeskočit na obsah

Michal Činčiala – Moab 240 miler

It´s my own damn fault – mantra, kterou musí na startu odříkat všichni startující v ultra závodě Moab 240. Na trati dlouhé takřka 400 km s převýšením 9 000 m si tuhle větu nejednou zopakují asi všichni běžci. Je to má zatracená chyba… Pekelná trasa vede po jednom velkém okruhu přes národní parky Canyonlands a Arches v Utahu. Úžasné místo na které mám hořko sladké vzpomínky. Uprostřed kaňonů nám přestalo jet auto. Pomohl Indián z kmene Apačů, Richard. Pojďme ale k Michalovi, tohle je o něm.

Michal Cinciala foto velke
Michal Činčiala

Michal je bývalý triatlonista, který se od roku 2012 specializuje víc a víc na ultramaratony. Ne na ledajaké. Mám pocit, že čím vyšší teplota, tím pro něj lépe. Má třeba za sebou Badwater, Ultra Gobi či Negev v Izraeli. Prvním velkým úspěchem bylo dokončení Spartathlonu (2017) a celkové 11. místo mezi muži. Mezi své největší úspěchy pak řadí třeba dokončení Královské stezky, Kungsleden, 450km trailu ve švédském Laponsku.

Moab 240 miler – převýšení na trati

Moab 22

V říjnu 2022 se Michalovi podařil další parádní kousek. Moab 240 v americkém Utahu. Článek o této akci si již můžeš přečíst na jeho osobním blogu norseman.cz anebo mrkni na video ze závodu.

cinciala moab 240 video

Závodu se měla účastnit i bývalá držitelka světového rekordu v počtu uběhnutých maratonů Jacky Hunt-Broersma. 104 maratonů za 104 dní zvládla s jednou vlastní nohou… V roce 2021 nedokončila a zdá se, že štěstí se na ní neusmálo ani v roce 2022.