Přeskočit na obsah

Po stopách Oderské 25

Odry – V létě se tady běhá strašně fajn závod – Oderská 25. O tom jak jsme tady bojovali v roce 2018 si můžeš přečíst zde. Tehdy bylo příšerné vedro, dnes pro změnu hlásí mráz. Proč tedy nevyrazit do Oder a nezkusit se proběhnou ve stopách tohoto závodu?

Po stopách Oderské 25

V sedm tak nabírám Radka R., chvíli na to Valdu a valíme do Oder ke skalním sklepům, kde parkujeme. Cestou se připojil ještě Kuba, a tak chvíli před osmou už funíme do kopce po zelené směr vrch Domašov. Sníh nám krásně křupe pod nohama, kopec je běhací, takže paráda.

I tady se ale dá trošku zabloudit. Nakonec se však na kopci všichni potkáme. Ticho tady ruší listy větrných elektráren, které jsou kousek od nás. Rychlá fotka a mizíme po žluté. Z kopce dolů. Nabíráme tempo kolem 4:30 min./km.

image 520

Samotné nás to děsí, a tak brzdíme. Přece jen ledový podklad není ideální na trhání osobních rekordů. Proběhneme Radíčkem a zastavujeme se intuitivně u přístřešku Nejdek. Klesání skončilo a směr se otočí. Čeká nás kopec. Odlehčujeme upuštěním tělních tekutin. Pomohlo to. Je nám nějak lépe.

image 521

Druhá polovina může začít. Vracíme se zpět do Oder. Cestou vyplašíme několik srnek a jednoho dřevorubce. Po chvíli se objeví Flascharův důl. Je to nečekané a o to krásnější.

běh odry a okolí
image 522

Ostatně celé okolí je poseto místy, kde se na přelomu 19. a 20. století těžila břidlice. Tento důl je však v létě i přístupný s průvodcem. Nás dnes zastavila mříž. Chvíli se alespoň ohřejeme od teplého průvanu z podzemí.

image 523

V létě bychom to nazvali ochlazováním. Holt, stálá teplota. Pak už nám zbývá posledních pár kilometrů k místu startu. Za sebou máme krásných 16,5 km s 380 výškovými metry. Doma jsme o půl jedenácté.

image 524