Přeskočit na obsah

Běhání v zimě

Jak běhat v zimě? Co si vzít na sebe za oblečení? Jaké obout boty?…. Nechápu, proč někdo takové články čte a proč je někdo píše. Co může být přece lepšího, než vyrazit ven a vyzkoušet si to sám na sobě? Takže tohle nebude o tom jak běhat v zimě a co si vzít na sebe, ale spíš o tom co si vzít s sebou. Trochu osvěty a prevence, ta nikdy není na škodu.

běhání v zimě

Termoizolační ALU fólie

V průběhu roku si beru na každý běh s sebou telefon. V novém prostředí tam mám mapu pro lepší orientaci no a i v tom známém prostředí to je prostředek záchrany, kdyby se někdy něco posralo. A pokud by se něco opravdu posralo tak mám i papírové kapesníky. Tím má výbava končí. Přes zimu si však s sebou beru do kapsy i malou termoizolační fólii. I při teplotách kolem -10°C nosím triko s dlouhým rukávem a vestu proti větru. Na běh OK, ale při vyvrtnutém kotníku bych moc dlouho venku nevydržel. Takže taková malá KPZ a jistota, že bych vydržel, než přijede pomoc.

Nesmeky pro běh

Čerstvě napadlý sníh je super, ten neklouže. Ideálně stačí obout pořádné trailovky do bahna a běží se. Pokud se však začne střídat období tání a mrznutí, vytvoří se led a tam je to horší. Buď to chce boty s hroty (za mě zbytečná investice na to krátké období v roce) nebo nesmeky.

Používal jsem klasické gumové z Decathlonu. Po každém běhu jsem však o pár hrotů přišel a z nesmeků se stal jen kousek gumy. Nakonec jsem si pořídil běžecké nesmeky Nordic Grip a bylo po starostech. Hroty jsou na pevno a k dobrému uchycení na botě slouží dva textilní pásky na suchý zip.