Přeskočit na obsah

Přišel jsem o čelovku

Bylo to v říjnu v Polských Tatrách. V šest ráno stojím u vstupu do národního parku, poslední utažení tkaniček, teď už jen zapnout čelovku a vyběhnout vzhůru dolinou Suchej wody. Mačkám zběsile a čelovka jen problikává. Chybný kontakt. Asi. Trasa vedla naštěstí po zpevněné cestě, takže mě to neodradilo. Naštěstí mám Led Lenser, který nabízí na čelovky 5 resp. 7 let záruku. Budu reklamovat.

Přišel jsem o čelovku
LED Lenser NEO 6R

Výběr nové čelovky

Přestože jsem stále ještě “večerní prodejce” čelovek a LED svítilen na mém eshopu a mám technické vzdělání, tak mě technické parametry nikdy nebraly. Podobně jako u běžeckých bot (sedí/nesedí), hodnotím i u čelovek prosté svítí/nesvítí. No a pár věcí k tomu. A jakmile si na jednu zvyknu, tak nechci jinou.

LED Lenser NEO 6R

Ta výše na obrázku uvedená Led Lenser NEO 6R splňovala vše co jsem od čelovky na běh chtěl. Nízká váha, široký paprsek světla, měla režim blikání a dva režimy svítivosti. Velkým plusem je blikající červená dioda vzadu na bateriovém pouzdře a taky zámek proti náhodnému rozsvícení. Napájení je na vestavěný akumulátor. Zprvu jsem to vnímal jako nevýhodu, dnes to beru jako plus. Na takové to večerní pobíhání kolem domu naprosto ideální. Po týdnu dobiji a běží se dále.

Lucifer S2 RED

NEO 6R byla na pobíhání okolo domu. Na větší akce např. Barokoultramaraton mám doma většího mazlíčka. Pravda v úplně jiné cenové hladině. Nadšenci do lumenů a dálkoplazi určitě znají Lucifera. Já šel do takřka nejlevnější varianty Lucifer S2 RED Robustní provedení, dlouhá výdrž a kvalita.

LED Lenser NEO 5R

Vývojově starší model NEO 6R o kterém píši výše se dal pořídit v poslední době dokonce za 500 Kč (aktuálně od 820 Kč). Už jsem byl rozhodnutý si pořídit úplně stejnou. Nakonec jsem ale dostal info, že reklamace je uznána a že můžu mít novější model NEO 5R jako výměnu. Chybí mě tam to blikání a navíc nevypadá vůbec tak pěkně. No prostě jsem si zvykl už na něco jiného. Přesto jsem kývnul a vybral tuhle čelovku. No a jaké je mé hodnocení? No… svítí. Stejně jako spousta ostatních. Nešpekuluj nad výběrem a raději vyběhni ven 🙂