Přeskočit na obsah

Kde bude další velký maraton?

Six Star medal je ocenění, které získáš za dokončení šesti “velkých” maratonů série World Marathon Majors. Boston, New York, Chicago, Tokio, Berlín a Londýn. Rok od roku je těžší se na tyto maratony dostat, než je uběhnout. Šance na úspěch při registraci např. na Londýn jsou pod 5%. A to není mnoho… Možná i tohle je důvodem, proč se organizační výbor rozhodl o přidání sedmého velkého maratonu.

další velký maraton

Kde se poběží sedmý World Marathon Major?

Světová maratonská série se rozšíří od roku 2025. Kde to bude? To se zatím neví. Co se ví jsou tři kandidátské města, které se utkají o tohle privilegium. Rozhodne se mezi australským Sydney, jihoafrickým Kapským městem a čínským Chengdu marathonem. Výrazně do boje vytáhlo Sydney, které se snaží naverbovat nejlepšího maratonce Kipchogeho. Ten by měl v Sydney běžet v roce 2024 a podpořit tak rozhodnutí organizátorů poslat sedmý maraton na jižní polokouli.

sydney marathon major world

Zajímavé bude také sledovat jak se postaví organizátoři v výzvě Six Star Medal, když maratonů bude celkem sedm. Česká republika má taky několik běžců, kteří tuhle medaili šesti hvězd získali. Lenka Kubková o tom dokonce napsala knihu Příběh amatérské maratonské běžkyně. Její úspěch při registracích byl i díky skvělým časům, které Lenka zaběhla (Pozn. manželem je MUDr. Milan Kubek, dlouholetý předseda České lékařské komory).

David Chládek

V roce 2022 dokončil všech šest maratonů i David Chládek. Rozhovor s ním si můžeš přečíst ve článku Boston? Dobrý. New York je špička. Ale Chicago, to vás nadchne! na Behej.com

david chladek