Přeskočit na obsah

100. MMM Košice – buď u toho

Nenech si ujít skvělý zážitek a přihlas se i ty ke 100. ročníku maratónu v Košicích. Nejstarší maraton v Evropě vstoupí do první stovky a dle pořadatelů to bude opravdu velké. Registrace do závodu byly spuštěny 1.10.2022 a během jediného dne se přihlásilo 1000 běžců. Na kolik vyjde registrace a kdy se běží v Košicích?

maraton kosice 100

Cena startovného

Zvýhodněné startovné na maraton platí do 31.1.2023 a zaplatíš za něj 45 €. Registrovat se můžeš přes níže uvedený odkaz. Celkem se běží dva městské okruhy. Pokud se na vzdálenost 42,195 km necítíš, můžeš si zaběhnout půlmaraton nebo štafetu 4x 10,5km.

registrace otevrene

Kdy se běží?

V tradičním termínu, první neděle v říjnu tedy 1.10.2023 Pozor, byla by ale škoda přijet nepřipraven. Nejen fyzicky, ale i informačně. Přečti si něco o historii maratonu nebo o lidech, kteří se zapsali do jeho historie. Dlouholetý ředitel závodu Braňo Koniar napsal knížku ze zákulisí závodu s názvem Život ako maratón. Pohled “obyčejného běžce” nabízí Milan Furín resp. Miroslav Hazucha v knize Slovenský Feidippiedes. Pokud tě fakta nelákají, nabízím potom ryzí beletrii založenou na skutečných událostech – Maratón Juana Zabalu.

zivot ako maraton
kniha slovensky feidippides 1
maraton chuana zabalu