Běhotoulání
knihy o běhání
Přeskočit na obsah

Běžcova zima v zimě

  • Závody

Hlučín – Zimní běh patří do “série” hlučínských běhů, které spolupořádá (a velmi dobře) Gabriela Svačinová. V loňském roce jsem se zde zúčastnil Hlučínckého půlmaratonu, a protože ta atmosféra byla tehdy velice příjemná, měl jsem už po doběhu jasno, že se zase vrátím.

běh v zimě

Po desáté hodině se scházím s kolegy z BK Ludgeřovice v prostorách restaurace Laguna na hlučínské štěrkovně. V teple převléct a pak už vyrazit do zimy a čekat na start.

Těsně před výstřelem muselo přijít společné foto.

A pak už přišlo nevyhnutelné, tj. start. Na ten se postavilo celkem 106 běžců, kteří se v 11hod dali do rychlého pohybu. Chvíli po nich totiž vypustili psi. Nebyli naštěstí sami a bez řetězu. Šest dvojic běžec-pes tvořilo malou, ale veselou skupinku Canicross.

Cesta poté směřovala podél štěrkovny k řece Opava a obíhala se Vinná hora. Místo několika slov je lépe ukázat jednu mapu :

Místy bylo docela kluzko, což nikoho neodradilo bo s pády se počítalo.

Vítězové Ale cíl se blížil. dorazil jsem na 19. místě v čase 0:47:58 hod. Doufám, že za rok znova. Bylo to fajn.

close

Ahoj 👋
Rád tě poznávám.

Nenech si utéct zajímavý obsah. Přihlas se k odběru nových příspěvků přímo do Tvého emailu.

Nespamuji a nerozesílám obchodní sdělení! Email s novinkami formou Newsletteru bude odeslán max. 1x týdně. Odběr lze kdykoli odhlásit.

Ahoj 👋
Rád tě poznávám.

Nenech si utéct zajímavý obsah. Přihlas se k odběru nových příspěvků přímo do Tvého emailu.

Nespamuji a nerozesílám obchodní sdělení! Email s novinkami bude odeslán max. 1x týdně. Odběr lze kdykoli odhlásit.

close

Články z webu do emailu?

Nenech si odběhnout zajímavý obsah. Nové články z webu můžeš dostávat jednou týdně přímo do Tvého emailu formou Newsletteru. Žádné obchodní sdělení ani reklamy. Vyzkoušej a uvidíš. Odběr lze kdykoli odhlásit. Poběž se mnou.