Přeskočit na obsah

Fachman kros

ŠTĚPÁNKOVICE – Týden a den po závodu Kulíškova desítka v Hati (pro mě jen pětka), bylo třeba vyzkoušet něco delšího. Týden jsem neběhal a šetřil nohu, která stále pobolívala v okolí holenní kosti. Další týden má přijít na řadu Košický maraton, takže není na co čekat. Musel jsem to zkusit. O důvod více proč vyrazit byly dětské běhy. Ty startovaly před námi, a tak jedeme do Štěpánkovic ve třech.

IMG 7156

Martin (10) se postavil na 500m dlouhou trať. Dle jeho slov, nic pro něj. Nejraději prý má něco kolem dvou kilometrů. Na druhou stranu, ideální rychlostní trénink. Kategorii má ideální (7-10let). Není divu, že od startu je mezi prvními a ještě kousek před startem je na prvním místě. Nakonec dobíhá druhý, ale hlavně spokojený. Plán být na bedně mu vyšel.

IMG 7162

Pomalu se blíží desátá hodina, teplota stoupá na příjemných 15°C (alespoň pro běžce) a 69 běžců se tísní na startu. Celkem 28 z nich poběží 7km, tedy jedno kolo. Ten zbytek pak čeká dvojnásobek. Trasa, podobně jako organizace je perfektní. Terén se vlní a díky nočnímu dešti je i podklad příjemně měkký.

29a4a872 326a 4c8b 86c8 3ca7a4c4198c

První kolo se zdálo nekonečné. Závěrečný kilometr byl z kopce, což bylo pozitivní, ale začala se ozývat noha, což už tak pozitivní nebylo. No možná to je v hlavě. Takže po proběhnutí, zatím ještě ne, cílovou bránou jsem si říkal, že už chybí menší polovina a začal jsem stíhat Alču, která mě předběhla na 6. kilometru.

To se podařilo někde kolem desátého km. Zavěsil jsem se za Jirku Salawu s kterým jsme se asi 10 minut tahali o vedoucí místo. První útok nevyšel, ale v dalším kopci se podařilo. Přeběhl jsem a utekl jsem. Měl jsem radost až do cíle, kde jsem zjistil, že je Jirka o dobrých 12 let starší… Přesto jsem byl spokojený a nerozhodilo mě ani to, že mě Gabka Klemensová předběhla na cílové čáře. To důležité bylo, že noha nebolela a že to šlo. Do cíle jsem doběhl na 27. místě v čase 1:13:45 hod a zapsal jsem tak první body do POBLu.

IMG 7127

Dařilo se ale ostatním borcům z klubu. Jirka Mučka vybojoval zlato v kategorii, Alča zase celkové třetí místo. No a stříbro ve svých kategoriích brali Valda, Romča a Tom Wanderburg. Skvělý úspěch nedělního dopoledne.