Přeskočit na obsah

Night Snow? Run 2022

Frenštát pod Radhoštěm – Třetí závod v průběhu šesti dnů? Proč ne. Tenhle navíc nabízí nevšední atmosféru. Trať povede přes trailové tratě, okolo amfiteátru a také po schodech až pod věž skokanského můstku K95, na kterých mimo jiné trénoval i olympijský vítěz Jiří Raška. Dále nás bude čekat proběhnutí okolo zvoničky Strážkyně Beskyd na Rekovicích a v neposlední řadě také okolo památníku T.G. Masaryka. To chci. Jedu.

snow night run

Zázemí závodu je v hospodě Rekovice. Tam proběhne registrace. Důležité je, že v teple. Venku začíná mrznout, ale protivnější bude ten silný vítr. Svařák je sice slíbený až po doběhnutí, ale na zahřátí něco potřebujeme. Dávám si dva kalíšky. Zahřejí a dodají odvahu.

IMG 2504

Chvilku před pátou proběhne výklad trati. Mluví se o místech, které neznáme, takže lépe neposlouchat. Prý bude vše označeno a prý všechno dobře dopadne. No naštěstí se slovo Snow v názvu závodu nenaplnilo. “Místo sněhu bude bláto. Klouže to, takže bacha.” Tohle byly pokyny, které nám stačily.

rozprava před závodem Night snow? run

No a pak jsme vyběhli vzhůru do tmy. Tedy do čelovkové záře. První kolečko bylo symbolické a mělo pouze 500m, to druhé už bylo opravdové. Cesta vedla po úzkých lesních cestách na kterých snad neexistovala žádná rovina.

Start Night snow? run 2022

No a aby to nebylo tak jednotvárné, tak jsme si dali seběh po single trailu, který je určený horským kolům.

trasa zavodu Night Snow Run 2022 trasa zavodu

V jedné ze zatáček sbírám ze země holčinu, která našla bludný kořen. Prý to rozchodí, na běh to už nevypadalo. No to to dobře začíná. Po každém seběhnutí musí přijít na řadu zase výběh. Zde to byl ale výšlap. Po schodišti podél skokanského můstku.

IMG 2546

Tohle dalo opravdu zabrat. Běžet se nedalo. Na schodech jsme se potkali všichni tři z BK Ludgeřovice. Jirka s Petrou mě předběhli před chvílí. Schody nás zase srovnaly do řady.

IMG 2550

Nahoře jsem popadl dech a začal se spoluběžcům zase trochu vzdalovat. Pořadatelé perfektně označili trať reflexními prvky, takže samo navigace byla perfektní.

Night Snow? Run 2022 doběh do cíle

Tedy až na jeden okamžik, kdy jsem přeběhl o 100m odbočku. To už jsem ale tušil v dáli cíl a ještě trochu zabral.

převýšení závodu Night Snow Run 2022

V cíli to bylo až konečné 24. místo z 29 běžců… a čas 54:52 min. Holt ty kopečky chybí v tréninku… Nebo ten svařák nedodal ty správé křídla 🙂