Běhotoulání
knihy o běhání
Přeskočit na obsah

Vánoční běh v Hlučíně

  • Závody

Hlučín – V téhle zvláštní době je malým zázrakem každá nezrušená běžecká akce. Díky tak patří Tomáši Hájovskýmu – Závody z Jasének, že to letos nevzdal a uspořádal tradiční Vánoční běh Hlučínem. Převzal tak pomyslnou štafetu po organizátorské dvojici Martiník – Kusý z dřívějška.

Start závodu v délce 3,7 kilometru byl naplánován na 14:00 od Café Galérie na hlučínském náměstí. Čas i délka ideální. Vyrazím taky.

Vánoční běh

Na sobotní oběd do sebe hodím králíka na smetanové omáčce (třeba dostanu do sebe trochu jeho rychlosti). Pak už jen obléct do běžeckého a vyrazit. Asi jsem si u toho ale neměl pouštět to prezidentské vánoční poselství zlodědka. Alespoň jsem to oblékání urychlil a vyrazil se raději nadýchat čerstvého vzduchu. Konečně začalo mrznout a vypadá to už jako v zimě.

Na náměstí proběhne rychlá registrace a postupně se začnou sjíždět ostatní kolegové z klubu. Tvoříme jasnou převahu a nezůstane to bez povšimnutí. No jen ať mají ostatní před námi respekt.

Chvíli před startem si uděláme společnou fotku v betlémě a pak už postavit na startovní čáru. Celkem se nás tam sešlo 29 běžců a 8 běžkyň. O favoritech je asi rozhodnuto. Trojlístek Stanovský – Pytlík – Ocásek bude soupeřit asi jen mezi sebou. A tak se i stalo.

Celkovým vítězem se stal Michal Stanovský s časem 0:11:42. Ten si zde odskočil po dopoledním závodě na 15km v Porubě, který také vyhrál v čase 49:02 . Na druhém místě se umístil hlučíňák Jiří Pytlík s časem 0:12:11 a třetí místo obsadil Martin Ocásek s časem 0:12:20 (v Porubě čtvrtý).

Nejrychlejším z klubu byl Radek Artim v čase 15:31, který obsadil desáté místo absolutně a první ve své kategorii. Asi mu běžecký půst posledních dní prospěl. Další v čase 15:47 doběhla Alena Sobková – nejrychlejší žena dneška. Pouhých pár setin za ní byl “vodič” Adam Galdia, který završil kilometr s pořadím cca 800 v měsíci prosinec. Je to ďábel.

S časem 16:00 doběhl David Bíbrlík s číslem 15 na 15.místě a ověřil si tak, že malíček na noze už drží a že tělo po 2 týdnech nic nedělání je opravdu ztuhlé. Tomáš Pormann si doběhl následně pro druhé místo v kategorii a za ním Luboš Bardaševský pro čtvrté. Kousek za ním doběhli společně Martin a Denisa Popkovi a celý závod uzavřela další dvojce Pavlína Artimová s Petrou Kuchařovou. Ta se vrátila po delším zranění. A od nového roku už bude makat naplno.

Všech deset nás tedy ve zdraví doběhlo a mohl tak následovat menší piknik. Tedy menší….Kdo neřídil nebo nebyl slabší povahy si dal rum, svařák, vaječák. Kdo byl z druhého konce spektra, mohl čaj, pepsi nebo si jen symbolicky líznout. Zajedli jsme to cukrovím i uzeným. A byli by jsme tam asi až do teď, než bychom to všechno snědli.

close

Články z webu do emailu?

Nenech si odběhnout zajímavý obsah. Nové články z webu můžeš dostávat jednou týdně přímo do Tvého emailu formou Newsletteru. Žádné obchodní sdělení ani reklamy. Vyzkoušej a uvidíš. Odběr lze kdykoli odhlásit. Poběž se mnou.

Ahoj 👋
Rád tě poznávám.

Nenech si utéct zajímavý obsah. Přihlas se k odběru nových příspěvků přímo do Tvého emailu.

Nespamuji a nerozesílám obchodní sdělení! Email s novinkami bude odeslán max. 1x týdně. Odběr lze kdykoli odhlásit.