Přeskočit na obsah

Vstříc k novému roku v Hrabové

Ostrava – tradiční, letos již třicátý ročník startuje od hřiště TJ Sokol Hrabová v Ostravě. Prosincové počasí v posledních dnech, či spíše týdnech, je jeden velký mrak a spousta deště. Je proto až skoro zázrak, že se pár minut před startem ukáže sem tam kus modrého nebe a jsou příjemné 2°C. Asi znamení, že svítá na lepší časy či alespoň na nějaký osobáček.

hrabová

Registrace na závod probíhá těsně před samotným startem. Ten je ještě o 15 minut, z důvodu velkého zájmu, odložen.

Celkem se přihlásilo 177 závodníků a mezi nimi nechybí ani dvě reprezentantky ČR Simona Vrzalová a Petra Pastorová, které nakonec suveréně zvítězí ve své kategorii v čase 32:50 resp. 34:26 hod. A to ještě dnes Simona netuší, že za měsíc a půl překoná s časem 4:05,73 minuty 28 let starý halový rekord na 1 500m…

Zpět ještě do roku 2018 – rychle se převlékám do sportovního a pak už vyrážím směr startovní čára. Chvíli před startem děláme ještě společnou fotku s běžci z BK Ludgeřovice.

image 77

Pak už zapnout hodinky, start. Běží se dva silniční okruhy o celkové délce 9,3km.

Jde to rychle, ze začátku je zima a je potřeba se zahřát. Přesto se nepouštím do zběsilého úprku – celý závod odběhnu v tempu 4:21 – 4:31 min. na kilometr s průměrem přesně uprostřed.

image 78

Prakticky od konce druhého kilometru běžím +/- se stejnými lidmi až do konce. Těm co jsem mohl utéct jsem utekl, ti co byli přede mnou byli nad moje síly (nejen dnes, ale dlouhodobě). Takže spokojenost. V cíli jsem v čase 41:11 hod. a ve své kategorii, ještě muži do 39 let, obsadím 23 místo ze 49 běžců.

V cíli pěkná keramická medaile a fajný pocit, že ten letošní rok skončí nějak smysluplně.

image 79
Vrzala (1. místo) uprostřed, vlevo Bárta (2. místo) a Zemaník (3. místo)