Přeskočit na obsah

BK Skřipov

Skřipov (německy Skrezipp) je obec ležící v okrese Opava. Má přibližně 1 000 obyvatel a katastrální území obce má rozlohu 2022 ha. Ve vzdálenosti 8 km jihovýchodně leží město Bílovec, 11 km jižně město Fulnek, 13 km západně město Vítkov, 14 km jihovýchodně město Studénka a 12 km severně Opava.

bk skripov

Můžeš napsat něco málo o historii Vašeho klubu BK Skřipov? Jak jste začínali a kolik máte nyní členů? 

Jsme mladý, progresivní klub založený v roce 2020 pěti nadšenými hobby běžci. Hlavním cílem a důvodem založení klubu bylo především pořádání běžeckého závodu Skřipovská litačka. První ročník měl proběhnout už v dubnu 2020, ale z důvodu koronaviru jsme byli nuceni první termín zrušit a čekat na vhodnější situaci. Ta nakonec přišla docela brzo, v srpnu 2020. Neváhali jsme a příležitost chytli za pačesy – první ročník závodu proběhl, čímž dostala existence našeho klubu smysl. Členskou základnu jsme rozšířili o naše hubené manželky, stejně v tom už předtím jely s náma, takže aktuálně čítá klub 8 členů (2 ze zakládajících členů zatím nemají manželku).

Pořádáte nějaké běžecké závody? Pokud ne, jaký závod ze svého okolí můžeš doporučit?

Jak už bylo naznačeno, pořádání běžeckého závodu bylo hlavním důvodem k založení našeho klubu, takže jsme rádi, že můžeme na tuto otázku odpovědět ano 🙂 Pořádáme akci s názvem Skřipovská litačka, která zastřešuje celkem 4 běžecké závody pokrývající všechny věkové kategorie od 0 do 99+ let. Zatím proběhly dva ročníky (2020 a 2021) a v první polovině roku 2022 by měl proběhnout třetí ročník, pokud se nic nepokazí. K akci máme vytvořeny webové stránky, které průběžně aktualizujeme (www.skripovskalitacka.cz) a komunikuje samozřejmě taky prostřednictvím sociálních sítí – profil na Facebooku Instragramu s názvem Běžecký klub Skřipov.

Máte jako klub BK Skřipov vlastní zázemí?

Zázemí nemáme, na vlastní klubovnu teprve šetříme, haha 🙂 

Probíhají v klubu společné tréninky či jiná systematická příprava?

Společné klubové tréninky probíhají spíš spontánně, kdy se dva-tři z nás domluví na společném výběhu. Hromadný výklus pěti zakládajících členů ale plánujeme vždy, když se pražská část klubu (2 členové žijící v Praze) přijede podívat za rodiči do rodného Skřipova. Systematická příprava u nás v klubu rozhodně neprobíhá, maximálně jen teoretická část z ní 🙂 Zároveň ale jistě stojí za zmínku, že jsme zorganizovali několik běžeckých tréninků “otevřených veřejnosti”, kdy jsme prostřednictvím FB vytvořili událost a pozvali na ni své známé a kamarády, aby si s námi přišli zaběhat a udělat taky něco pro své zdraví, což je dalším cílem našeho klubu – rozběhat Skřipov a jeho okolí. Účast nebyla nijak zvlášť ohromující, ale takové začátky většinou bývají, zároveň je nutno podotknout, že aktuální stav s koronavirem této situaci taky nepomohl. V lepších časem chceme určitě na tyto aktivity navázat.

BK Skřipov

Na jaké běžecké vzdálenosti se v klubu “zaměřujete”?

Zatím se zaměřujeme především na kratší vzdálenosti, k delším musíme ještě dospět a doufat, že nám to zdraví dovolí 🙂 nejčastěji se zúčastňujeme závodů na 5-15 km, několikrát jsme si zaběhli půlmaraton a jen jeden člen zatím zvládl pár maratonů.

Kam se obrátit, pokud bych se chtěl/a zapojit do Vašeho klubu?

Nábor nových členů řešíme v klubu poměrně často, hlavně před litačkou, kdy je nás málo a nestíháme všechno připravit a dotáhnout. Na druhou stranu už teď, v pěti/osmi lidech je často problém se na něčem shodnout, takže to nemáme rozhodnuto. Ale obrátit se na nás můžete kdykoliv, ať už prostřednictvím e-mailu info@skripovskalitacka.cz nebo přes naše profily na sociálních sítích. Jsme tu pro Vás. Maximálně Vám řekneme ne 🙂

Máš tip na pěknou běžeckou trasu ve vašem okolí?

Pěkné běžecké trasy jsme se pokusili zařadit do našeho závodu Skřipovská litačka, takže pokud bude mít někdo cestu kolem, ať neváhá a proběhne si závodní trasy na 5 nebo 10 km (mapy jsou k dispozici na webu litačky v propozicích). Ačkoliv se do Skřipova jede ze všech stran do kopce, tyto trasy jsou překvapivě velmi rovinaté. Další tipy máme na našem instagramovém účtu ve výběrech – Tipy Skřipov (případně i Tipy Praha, kdyby měl někdo zájem :-)) – to chceme dále rozšiřovat a přidávat nové zajímavé tipy.

Je nějaká otázka, kterou jsem nepoložil a která si zaslouží odpověď?

Myslím, že ne. Napsali jsme vše, co jsme chtěli. Díky 🙂