Přeskočit na obsah

Ultramaratonec

Charlie Engle  – Člověk jehož osud by vydal na několik příběhů. Úspěšný podnikatel, závislák na drogách, otec od rodiny, dobrodruh, ultramaratonec a trestanec. Kniha o tom, že dno je od toho, aby jsi se odrazil. A také o tom, že žádná výzva není dost velká. V běhání našel svůj talent a svoji novou závislost. Tu původní, skutečnou na kokainu a alkoholu tak zvládl překonat. A právě možná i díky běhání. Nespokojil se s pár kilometry týdně.

Ultramaratonec

Svůj první maraton absolvoval ještě ve stavu drogového opojení po dvou hodinovém spánku. Jiní se chystají měsíce, on se prostě postavil na start. Jak objevil svoji lásku v ultra? V Austrálii se přihlásil na běžecký závod. Jen si v kilometáži závodu nevšiml té nuly navíc. No ale když už tam byl tak to přece nevzdá. A nevzdal.

Pouze běhání mu však nestačilo. Novým imulzem do života byly závody typu “přežití”. Ať už v Ekvádoru, na Borneu, v Tibetu… Délka se už nepočítala v desítkách, ale ve stovkách kilometrů.

Co dál? Stovky se změnily v tisíce. Největším projektem byl přeběh Sahary o délce přes 7 000 km. Zvládl to za 111 dní. Natočil film a producentem nebyl nikdo menší než Matt Damon. Bylo to však ve chvíli, kdy v Americe splaskla realitní bublina. Ultramaratonec Charlie podnikal v realitách a “vytáhl” si černého petra. Přes veškerou podporu se pobytu ve vězení nevyhnul. Nezlomilo ho to a i tam si našel svůj smysl života.


Hodnocení:

5 2

Ukázka z knihy:

I remembered the desert light: russet at dawn, lavender at dusk. I thought about winding my way up Mount Whitney, knowing that with every S-curve, the torturous climb was closer to being done. And I remembered the pain. I ached for that exquisite, illuminating pain now, the kind that exposes who you really are -and asks you who you want to be.


Informace o knize:

VydavatelstvíPráh
Rok vydání2017
Originální názevThe Running Man
Počet stran304
JazykČesky

Anotace:

Strhující příběh muže, který se běháním dostal z drogové závislosti a jako první přeběhl Saharu. Kvůli drogám se postupně propadl až na dno společnosti a zdálo se, že tragický konec je neodvratný. Pak mu do života náhle vstoupila jiná vášeň. Vášeň, která mu zachránila život – běhání. Dokázal mnohé a dostal se mezi světovou špičku extrémních běžců, běhal nejtěžší světové závody a jako první přeběhl se dvěma kolegy Saharu.

Ale ani pak se jeho život neubíral klidně a přišel další zvrat – vězení. Naštěstí tu bylo ale běhání, které mu pomohlo překonat i nespravedlivý trest. V této knize vypráví svůj vlastní životní příběh, příběh muže, který svou neuvěřitelnou vůlí a díky pomoci dobrých přátel a rodiny dokázal to, co se na počátku zdálo nemožné. “… Ultrák. Nemohli ani tušit, jak mi ta přezdívka sedí. Běhal jsem celý svůj život, abych něco zjistil a něčeho jiného se zase zbavil. Běhání mi pomohlo překonat desetiletou závislost na kokainu a přes dvacet let mě udrželo střízlivého. Běhání mi zachránilo život – a potom mi dalo život nový.”

CHARLIE ENGLE je světově proslulý ultramaratonský běžec, který vyhrál některé z nejnáročnějších vytrvalostních závodů na světě, nebo se umístil na předních příčkách. V roce 2007 Matt Damon produkoval a vyprávěl film Přeběhnout Saharu – příběh o tom, jak se Engleovi a jeho týmu jako prvním úspěšně podařilo zdolat 7 240 kilometrů napříč Saharou.


Líbila se ti uvedená recenze? Podpoř třeba tu další částkou 25 Kč. Pokud ti nefunguje QR kód pro platbu, bližší info najdeš v kategorii Podpora. Děkuji.

25 Kc