Přeskočit na obsah

Běh zámeckým parkem Kravaře

V neděli ráno dorazila do naší běžecké whatsup skupiny zpráva od Jirky Mučky, že má v autě dvě volné místa. Jede on a syn. To byla hozená rukavice. Přestože to nebylo v plánu, domluvil jsem se se synem i já a vyrazili jsme společně na běžecký dopolední výlet. Půl hodina na snídani a na sbalení věcí byla tak akorát. V 8:35 už sedíme v autě a jedeme do nedalekých Kravař.

IMG 5242

Překvapí mě množství lidí, kteří se hemží kolem už o deváté ráno. Holt jde poznat, že těch ročníků je již hodně přes třicet. Registrujeme kluky i sebe s tím, že děti 10+ let startují v 9:30 a poběží cca 1 800m. Odstartováno a my se můžeme konečně nachystat na náš běh. Číslo připnuto, a tak vyrážíme naproti kluky povzbudit. Jsou rychlí a makají naplno. Tohle je lepší pohled, než je vidět s telefonem v ruce…. Dětí co tady běží je opravdu hodně. super.

IMG 5240

No nevím jestli do toho dali vše, ale na rozdíl od mě se vůbec nezpotili. Asi jsem extrém. Takže jim svěříme klíče od auta, kluci berou kopačák a jdou si kopat na hřiště. Start včil čeká nás dospělé. Na startu stojí 124 běžců a běžkyň. A najednou se to pohne kupředu. Běžíme.

IMG 3263

Trasa závodu vede zámeckým parkem, kde je kromě zámku i golfové hřiště. Běží se celkem na tři kola. Diváci fandí, ale i děti, co už to mají za sebou. Za poslední týden toho mám v nohách poměrně dost a jde to znát. Včerejších 20 kilometrů s kopečky energie dnes příliš nedodá.

Rozběhnu to co to jde, holt davová psychóza. Ke konci prvního kola však brzdím. Musím vydržet druhé kolo a pak se uvidí. To čekání způsobí pouze to, že běžci přede mnou utečou o dobrých 200m. Nevím jak to vypadá za mnou, a tak držím tempo.

IMG 3603

Ve třetím kole není na co čekat a zkusím stáhnout pár míst. Motivaci dodají dva běžci ve předu, kteří sem tam přechází do chůze. Z tempa 4:55 se dostávám zase někde k 4:40 min./km a stahuji jednoho, druhého,…pátého. Do cílové rovinky vběhnu s Janou Stavinohovou. Zkusím přidat a vrátím jí mé předběhnutí v prvním kole.

IMG 3689

Výsledný čas na 8,5km mám 0:40:36 min. a obsadím 55. místo. No lépe to nešlo. Místo medaile dostávám makový koláček. Medaile byla jen pro děti a tak to má být. Pro ně čekal mini zákusek. Pěkně zorganizovaný závod s velkou účastí běžců. Paráda.