Přeskočit na obsah

Běžím poprvé v kategorii 40+

Hlučín – Po třech letech běhání jsem se prvně dostal do očekávané kategorie 40+ Teorie byla taková, že mé tělo není zhuntované sportem a že budu v této “stařecké” kategorii působit jako svěží vítr, což by se mělo projevit ve výsledném umístění. Už tehdy mě dva kamarádi tuto teorii rozvraceli. V této věkové kategorii už prý běhají jen blázni, kteří nedělají takřka nic jiného. Verze kolegů se potvrdila.

zima 1

Zimního běhu v Hlučíně jsem se zúčastnil i v roce 2018, a protože to byl fajn závod, tak jsem vyhlížel sobotu 19. ledna, abych se postavil zase na start. Počasí bylo více než sluníčkové, takže přesně v 11 hodin se mohlo vyrazit kolem řeky Opavice k Vinné hoře.

image 80
Jirka Pytlík už zase v čele

O to horší to bylo při běhu z kopce po zledovatělých zbytcích sněhu. Třikrát jsem vybalancoval dost velký držkopád.

Do cíle jsem doběhl na 16. místě v čase 0:48:18, což bylo zhoršení oproti loňsku o 2 sekundy na kilometr (0:47:58). Určitě za to může ten led, či to, že jsem zase o rok starší :o) 

Ve výsledkové listině jsem také zjistil, že jsem byl zařazen do kategorie 40+ (zatím ještě půl roku neprávem) a ve své kategorii jsem obsadil 9. místo. Být ještě ve skupině do 39 let, by znamenalo 5. příčku. Je to úplně jedno, ale opravdu se potvrdil názor mých kolegů z prvního odstavce…

image 82