Přeskočit na obsah

Kulíškova desítka (pětka)

HAŤ – Slunečná sobota čekala na všechny, kteří dorazili na 2. ročník charitativního závodu Kulíškova desítka. Kulíšci tyto závodu umí dělat a pro nás dobře, že se rozhodli rozšířit své know-how z Polanecký běh i mimo jejich “region”. Do Hati to máme z Ludgeřovic opravdu kousek, takže jedeme v hojném počtu.

kulíškova desítka

Nejen organizace, ale i zázemí na konání závodu mají takřka ideální. Registrace proběhne v kulturním domě, který by v případě nepříznivého počasí polkl všechny běžce. Dnes to však nebylo třeba. Po vyzvednutí čísla tak všichni korzovali po malém náměstíčku, kde bylo pár stánků s vybavením či jídlem. Prvně přišly na řadu běhy pro nejmenší. Od pár set metrů po kilák a půl. Tam startoval od nás Honzík Schubert, Natálka Papajová, Dominik a Terezka Mučkovi.

c311cbdb 1efa 4dc2 8c84 8d97420b21ea

O jedenácté vyběhli běžci na desítku, která měla vlastně o kilometr více, a pět minut poté i běžci na pětku. Dnes bude velká premiéra – poběžím s Martinem na stejné trati. Mě vzhledem k nějakému zánětu v holeni to bude stačit a Martin už pětku dá. V deseti letech to není ideální vzdálenost, ale prý mu to vyhovuje více než rychlé sprinty. K nám se z klubu připojí ještě Martin Popek a dalších 69 běžců a v 11:05 hod. jdeme na to.

IMG 7047
cílový sprint

Trasa to byla poměrně jednoduchá. Po asfaltu 2,5 km do Vřesiny, otočka u kuželu a zpět. Desítkáři tam pokračovali dále do lesů, a tak určitě uvítali i občerstvení právě u otočky. První kilák jsme dali v tempu rovných 5:00 min./km, zatímco ten druhý díky zvlněné trase spadl někde k 5:25. U kuželu a po následné otočce zjišťujeme, že jsme spíše ve předu než vzadu, což dodá Marťovi další energii.

IMG 7028

Sil má prý dost a má pocit, jako by teprve začal běžet. Takže zkoušíme zrychlit a polykáme běžce před námi. Ti mu fandí, stejně tak jako stále probíhající protiběžci. Závěrečný souboj “kdo z koho” si necháme do cílové rovinky. Sprint začne 100m před cílem. Ten baraba mě tam utekl a dal mě skoro sekundu. Na cílové čáře navíc ještě o tři desetiny předběhl jednoho běžce. Unaven, ale spokojen.

Dostáváme finišerskou medail. Martin za 24. místo ze 72 běžců no a já za to 26…. Výměnou za číslo je pro děti sladký věneček a u cíle jsou koláče a Vinea v plechu. Pro děti ideál 🙂 Chvíli po nás začnou dobíhat první na desítce – skvěle tam od nás zaběhl Jirka Mučka a Tomáš Papaj, kteří doběhli na prvním resp. druhém místě. Zabojovala i Alča – druhé místo v kategorii. Skvělý!