Přeskočit na obsah

Na přestupný den běžíme L15

Ludgeřovice – Tradiční jarní závod L15 se konal netradičně v poslední únorový den. Přestože byla letošní zima spíše ne zima, napadl den před závodem to, čemu se dříve říkalo sníh. Nebylo toho mnoho, takže vše stihlo roztát. Naštěstí se však neběží podzimní kros, ale takřka ryze silniční běh, který je kousek za Petřkovicemi obohacen o bahenní vložku.

běžíme L15

Start, již jedenáctého ročníku, proběhne přesně v deset. Těch posledních deset sekund si všichni odpočítáme a vybíháme kupředu. Každý dle svých možností. V pohybu je nás 176, takže zase o pár více než v loňském ročníku. A to je dobře.

image 337

První kilometr odpípne někde v Petřkovicích a mě je jasné, že dnes to nebude můj den. Nohám se prostě nějak nechce a je to trápení doslova od prvních kroků.

image 338

Probahním se kopečkem do Černého lesa. Silniční vzorek na botách je znát. Grip je nulový. Dolů to bude ještě zajímavé. K tomu mi však chybí uběhnout ještě nějakých 12 kilometrů. Takže se tímto včil netrápím. Kousek proběhnu lesem a dostávám se na asfaltovou silnici Petřkovice – Šilheřovice. Z kopečka naberu na rychlosti, které mě po pár set metrech opouští. Vítr však fouká příjemně do zad, takže zatnu zuby a běžím. Po šesti kilometrech mě předběhli ti, co mohli a pak už se nedám.

image 339

Před Šilheřovicemi je na šestém kilometru otočka a pak už cesta vede vzhůru kolem pěchotních srubů. Kopečky mi pomůžou. Vítr rozfoukal zatažené nebe a sluneční paprsky začínají prosvítat lesem. Začínám se kochat a trošku cestou fotit.

Po chvíli doběhnu na další křižovatku. Tady to je psychologický bod. Začínám se vracet na místo startu. Chvíli z kopce, pak zas do kopce. Zhruba za kilometr a půl se napojím opět na “hlavní” silnici a běžím k Petřkovicím. Vítr se neotočil, takže dělá vše pro to, aby mě zbrzdil. Daří se mu to nejen u mě.

image 340

Rekordní časy dnes padat nebudou. Už se blíží blátivý úsek. Ten sjíždím jako na lyžích. Pouze s jedním zavrávoráním. Před sebou mám dva běžce. Ty musím ještě dát.

image 341

Přežili a doběhli všichni. Tedy až na jednoho A daří se. Přesto do cíle dorazím až v čase 1:10:18 hod a obsadím 63. místo.

image 342

Oproti loňskému času to je zhoršení o minutu a půl. Jestli za to může silný vítr či slabá forma se už nedozvím. Uvidíme za rok.

image 343

Tento rok u nás vyhrál Ital Roberto Dimiccoli v čase 0:54:20 hod. Mezi ženami se překvapení nekonalo a stejně jako loni tak i letos vyhrála Petra Pastorová v čase 1:00:47 hod.

  • muzi 1
  • vyhlaaseni 1
  • vyhod 1
  • zeny 3
image 89
Trasa Ludgeřovické 15