Přeskočit na obsah

Olympijský běh s Kejvalem

Ostrava T-Mobile Olympijský běh – Historie Olympijského dne sahá až do roku 1894, kdy byl založen Mezinárodní olympijský výbor. Český Olympijský výbor byl založen 18. května 1899. Na počest vzniku Mezinárodního olympijského výboru a vůbec olympijské myšlenky se v České republice běželo 21. června osmdesát závodů.

Olympijský běh Ostrava

Zlatý T-Mobile Olympijský běh se běžel v Praze a Ostravě. V dalších krajích České republiky se ještě pořádaly běhy stříbrné a bronzové. V Moravskoslezském kraji se našlo v ten 11 pořadatelů.

Ve Frýdku-Místku se běžel běh stříbrný. Další v Ostravě-Hošťálkovicích, Ostravě – Komenského sadech, v Opavě, v Opavě-Suchých Lazcích, v Háji ve Slezsku, Krnově, Havířově, Bohumíně a Novém Jičíně se běžely závody bronzové.

V Ostravě-Porubě se na stadionu Arrows Poruba na Průběžné ulici sešlo 94 běžců do 15 let, 51 mužů na 5 kilometrů. Na stejnou trať nastoupilo a doběhlo 94 žen.

V běhu na 10 km se postavilo 21 žen a 69 mužů. Dohromady 329 sportovců. Mezi nimi, v přední řadě, stál předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval, také předseda veslařského svazu, aby podpořil běžce a organizátory v Ostravě a Moravskoslezském kraji.

kejval

Morální podporu závodníkům svou tradiční účastí dávala olympionička Adolfína Táčová, která se zúčastnila letních olympijských her v roce 1960 v Římě a 1964 v Tokiu a jako členka gymnastického družstva

ja a kluci

Přesně v 18.00 Český rozhlas odstartoval všech 80 běhů v České republice. V Ostravě bylo krásně, teplo, spíše horko, v lese příjemně. Za necelých dvacet minut byl v cíli první závodník na pět kilometrů a pak dlouhý had sportovních nadšenců dobíhal do cíle, kde čas měřili členové sportsoftu.cz.

Do cíle jsem doběhl v čase 47:39 a obsadil tak 20. místo ze 69 běžců. V roce 2016 jsem na stejné trati měl čas 50:26. Takže spokojenost. Vítězové mezi muži: Marek Causidis – 37:00, 2. Aleš Miko – 37:12, 3. Marek Škapa – 37:39. Předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval doběhl ve své věkové kategorii (50-59 let) s číslem 299 na 3. místě v čase 48:46.

image 5
Jiří Kejval

“Běželo se mi dobře. Vzduch byl právě v ten moment dobrý. První kolo bylo poznávací. Ve druhém jsem to chtěl rozběhnout, ale pak mi došly síly. Trať vedla lesem, policie jistila bezpečnost. Byl to pěkný závod. Organizátorům děkuji,” řekl Jiří Kejval bezprostředně po doběhu deseti kilometrové trati.

image 6
Stupně vítězů

Po doběhu všech závodníků, pořadatelé vyhodnotili nejlepší muže a ženy, bez ohledu na věkovou kategorii. Pak byli medailemi a věcnými cenami odměněni první tři podle běžných věkových kategorií. V závěru vydařené akce pořadatelé losovali startovní čísla v tombole, dobře zásobené pěknými cenami.

image 7
Byl jsem tam