Přeskočit na obsah

Štědrodenní běh 2022

Jilešovice – Vše je jednou poprvé. Dnes mě tak čekal nejkratší závod v mé neběžecké kariéře. Štědrodenní běh Jilešovice. Zvažoval jsem, jestli na 3,5km závod má smysl vůbec jít. Navíc, když je start až v 10:30 hod. Zvažoval jsem ale jen trošičku. Tady totiž nejde o závod, ale o společenské setkání o Štědrém dnu. Šance si popřát krásné Vánoce.

štědrodenní běh 2022

Byl jsem tady i loni a byl jsem za to hodně rád. Tehdy jsem běžel poprvé po skoro 2 měsíce dlouhé pauze bez běhání. Plantární fascie je prevít. Trápila mě celý rok. Štědrodenní běh 2021 v Jilešovicích jsem zvládl. Jak dopadne ten letošní?

f2aae7fc f13d 4257 9e2b 05defd8cbef9
Na startovní čáře – foto: Otto Seitl

Startovalo se opět z hospody Kamenec, kde bylo zázemí závodu. Trasa však vedla jinudy než loni. Lávka přes řeku Opavu je už na svém místě, takže jsme si mohli zaběhnou pěkné kolečko. Místo 5,5 km na nás čekalo jen 3,5 km. Motivace byla jasná. V cíli čekal skvělý vánoční punč, gulášová polévka a pivko k tomu.

IMG 2426
Náběh na lávku – foto: Otto Seitl

Na 77 běžců čekalo příjemné jarní počasí, modrá obloha a teplota kolem 9°C. To i přesto, že celá noc propršela a ještě před pár dny byla sněhová kalamita a teploty padaly k -12°C. Vyběhlo se a běželo se jak každý mohl. Přes řeku, do Kozmic a pak zase zpět.

IMG 2427
Kousek před cílem – foto: Otto Seitl

Výsledné tempo 4:33 min/km jsem letos snad ještě neběžel. Raději se toulám aspoň o minutu pomaleji. V cíli jsem byl mezi muži na 25. místě z 56 běžců. Spokojenost narostla ještě o kousek více s tím vánočním punčem. Nezůstalo jen u něj, na stole se objevily různé druhy cukroví a trochu uzeného. Masožravci se našli i o Vánocích.