Přeskočit na obsah

226 otázek a odpovědí

Petr Vabroušek – V roce 2020 vydal Petr Vabroušek knihu Jak na triatlon, která výrazně doplnila tu předchozí z roku 2017 se stejným názvem. Obě knížky kombinovaly již dříve vydané články o triatlonu či jeho disciplínách. Místo knihy tak působily spíše jako sborník těchto článků. Osobně mě tento styl příliš neseděl. V roce 2023 vydal Petr knihu 226 Otázek a odpovědí. Očekával jsem ještě větší “pohromu”. Vždyť to je blbost. Proč něco takového vůbec vydávat? Jenže…

226 otázek a odpovědí

Lidé malou čtou. Místo času s knihou tráví čas na sociálních sítích či na You Tube a dalších podobných platformách. Proč ne. Doba se posunula a díky době internetové se tak během chvíle můžeme stát odborníky doslova na cokoli. I tady však málo kdo věnuje čas podrobnému studiu. Namísto dlouhých hodin u videí tak frčí krátké klipy na You Tube Shorts či Tik Toku. No a když něco nevíš, tak ani nehledáš a prostě se zeptáš. On ti někdo odpoví.

Jenže… Není někdo jako někdo. Kdo je úspěšnou hvězdou sociálních sítích nemusí být hvězdou ve skutečném světe. Petr má na kontě přes 1 000 triatlonů a má tak dostatek zkušeností k tomu, aby jeho rady za něco stály. Místo dlouhých článků, kterým dnešní doba nepřeje, tak přináší krátké odpovědi na ještě kratší dotazy. A tohle může být ta cesta jak předat informace.

Kniha je členěna do několika kapitol, které sdružují otázky podle stejné problematiky. Kromě triatlonu a jednotlivých jeho disciplín se také zabývá oblastmi jako: Výkonnostní diagnostika, Vybavení, Trénink, Závody, Extrémní triatlony, Stravování, Zranění, Regenerace a Motivace. Celkem 226 otázek a odpovědí. A proč právě tohle číslo? Přesně kilometrů totiž měří dlouhý triatlon – ironman.

Výhoda takto koncipované knihy je jasná. Čteš jen to co tě zajímá nebo trápí. Pro tento účel musím ocenit rejstřík otázek a odpovědí. Nemusíš tak listovat knihou a hledat jestli se tam nenachází odpověď na Tvoji otázku.

Petr však jde vstříc zájemci o triatlon i jinou cestou. Dostal jsem od něj tip na zajímavou aplikaci či webovou stránku s názvem AnyQuestion. Zde máš možnost ptát se skutečných odborníků, kteří ti prostřednictvím krátkých videí odpovědí na Tvé dotazy. Vybírat si můžeš mezi mistry světa, olympijskými medailisty či jinak úspěšnými lidmi. Oblastí je spoustu a netýkají se pouze sportu.  Ovládání aplikace je velmi intuitivní – na principu krátkých videí, které známe z Tik Toku či You tube shorts. Nevýhoda? Je to anglicky. Pokud tohle zvládáš, dej tomu šanci a potom se třeba ozvi přímo Petrovi se zpětnou vazbou – bude rád. Email je petr.vabrousek a klasicky na seznam.cz

vabr

Hodnocení:

5 2

Ukázka z knihy:

ukazka

Informace o knize:

VydavatelstvíMladá Fronta
Rok vydání2023
Počet stran240
Jazykčesky

Anotace:

Vše, co musíte vědět o triatlonu, v radách legendárního závodníka. 226 – to je součet kilometrů, který musí zdolat každý účastník dlouhého triatlonu, tedy ironmanu. A stejný počet otázek na všechna úskalí sportu tvořeného plaváním, cyklistikou a během najdete v této jedinečné publikaci. Na všechny odpovídá Petr Vabroušek, přední triatlonista se stovkami dlouhých triatlonů i dalších extrémních závodů na kontě. Metodika tréninku, vybavení, stravování, mentální příprava i samotné závodění – to vše vás čeká v jediné příručce, kterou pro úspěšné zvládnutí triatlonu potřebujete.


Líbila se ti uvedená recenze? Podpoř třeba tu další částkou 25 Kč. Pokud ti nefunguje QR kód pro platbu, bližší info najdeš v kategorii Podpora. Děkuji.

25 Kc